Grzejniki płytowe – dobra moc grzewcza

0
831
grzejnik płytowy w domu

Grzejnik płytowy stalowy to jeden z elementów, który można wykorzystać do ogrzania domu. Wyróżnia je prosta konstrukcja. Poziome lub pionowe płyty, które wykonane są z materiału dobrze przewodzącego ciepło. Montuje się je na ogół na ścianie.

Grzejniki Purmo – moc ogrzewania na całe lata

Grzejniki Purmo dostępne są w wielu miejscach. Producent już od dawna dba o to, aby do domów dostarczyć wysokiej jakości grzejniki panelowe. Takie elementy ogrzewania będą w stanie wytrzymać w domu przez bardzo długi okres. Grzejniki stalowe Purmo to nowoczesne rozwiązania. Dopasowane są one do potrzeb każdej współczesnej instalacji. Purmo to producent, który stawia na ekologiczne rozwiązania. Takie, które będą pozytywnie wpływać nie tylko na zdrowie człowieka, ale także na środowisko naturalne. Są to również proste grzejniki dekoracyjne, które świetnie będą wpisywać się w aranżację każdego wnętrza.

Grzejniki panelowe – jakie mają zalety?

Dzięki nowoczesnej produkcji do użycia zostają funkcjonalne grzejniki, które wyróżniają się następującymi zaletami:

  • Wydajność – możliwe jest to dzięki temu, że mają one dużą powierzchnię grzewczą. To właśnie sprawia, że są one w stanie szybko nagrzać pomieszczenie. Ich zaletą jest także to, że nawet długo po wyłączeniu ogrzewania, są one w stanie utrzymać temperaturę przez bardzo długi czas.
  • Kompaktowa budowa – do dyspozycji są grzejniki panelowe w różnych rozmiarach. Począwszy od tych małych po duże. Sprawia to, że nie ma problemu z ich montażem nawet w małych przestrzeniach. Oprócz standardowego miejsca na ścianie, można pomyśleć także o montażu ogrzewania na podłodze.
  • Design – najczęściej są one dostępne w kolorze białym. Uniwersalna propozycja, która sprawi, że nie zaburzy ona wykończenia całego wnętrza. Istnieje jednak możliwość zamówienia grzejnika w innych kolorach. Ewentualnie można pomyśleć o tym, aby samodzielnie grzejnik przemalować.
  • Oszczędność energii – duża powierzchnia grzewcza sprawia, że efektywnie jest on w stanie ogrzać całe pomieszczenie w krótkim czasie.
  • Niska cena – grzejniki płytowe są zdecydowanie tańsze od innych rodzajów ogrzewania.

Trzeba nadmienić, że każdy produkt ma prostą konstrukcję. Dzięki temu instalacja nie wymaga wykonania żadnych skomplikowanych prac.

Grzejniki panelowe – zasada działania

Zasada działania opiera się o ciepło, które wytwarzane jest przez gorące powietrze. Na metalowej płycie grzejnej rozmieszczone są maleńkie otwory i możliwe jest rozprowadzenie ciepła do całego pomieszczenia.

ładny grzejnik

System centralnego ogrzewania oddaje ciepło do grzejnika. W ten sposób dochodzi do nagrzania się metalowej płyty. W tym momencie następuje również rozproszenie ciepłego powietrza na zewnątrz. Do tego chłodne powietrze jest absorbowane przez nagrzane grzejniki dekoracyjne. W ten sposób wraca ono do centralnego systemu grzewczego. Pomaga to w równomiernym ogrzaniu wszystkich pomieszczeń. Temperatura we wszystkich częściach domu jest taka sama.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając grzejniki panelowe?

W ofercie producenta znaleźć można grzejniki różniące się wielkością. Decydując się na ich wybór, należy zwrócić uwagę na następujące elementy:

  • moc grzewcza – jest to ilość ciepła, którą może wytworzyć dany grzejnik,
  • kształt i rozmiar – tak, aby nie było problemu z jego dopasowaniem do przestrzeni,
  • materiał – w głównej mierze do dyspozycji są te wykonane ze stali.

grzejnik na ścianę

Ważne, aby dostarczana ilość ciepła była odpowiednia dla danego pomieszczenia. Grzejniki panelowe, dzięki swojej konstrukcji, mogą zapewnić lepszą dystrybucję ciepła w pomieszczeniu. Są projektowane tak, aby maksymalizować przepływ ciepłego powietrza, co przekłada się na szybsze i bardziej równomierne ogrzewanie przestrzeni. Dzięki temu, grzejniki te mogą być bardziej wydajne od tradycyjnych grzejników żeliwnych czy aluminiowych. Ważnym elementem wpływającym na efektywność energetyczną grzejników panelowych jest ich moc grzewcza. Moc ta powinna być dobrana do wielkości oraz izolacji termicznej pomieszczenia. Zbyt duży grzejnik będzie nieefektywny energetycznie, gdyż szybko osiągnie pożądaną temperaturę i będzie często wyłączany, a zbyt mały będzie pracował na pełnych obrotach, nie zapewniając jednak odpowiedniego komfortu cieplnego.