W budynku, w którym przeprowadzona została nowa instalacja elektryczna warto również zwrócić uwagę na poprowadzenia kabli alarmowych. Z tego rozwiązania szczególnie powinny skorzystać osoby mieszkające w dużych domach jednorodzinnych.

Czujniki alarmowe

Wyposażanie domu w czujniki, które reagują na ruch, zapewnia domownikom bezpieczeństwo. Modele dualne są obecnie najbardziej cenionym i popularnym zabezpieczeniem. Montowane są najczęściej w tych domach, które są ogrzewane kominkiem, który współpracuję z DGP czyli systemem dystrybucji gorącego powietrza ,a także w domach z klimatyzacją. 

Dzięki zastosowaniu tego rodzaju czujnikom, w przypadku ruchu powietrza mamy pewność, że nie załączy nam się fałszywy alarm. Natomiast Ci, którzy dzielą swoje cztery kąty ze czworonogami, powinni wyposażyć swoje pomieszczenia w taki model, który będzie w stanie rozróżnić ruch zwierzęcia domowego od przemieszczającego się człowieka.

Niestandardowe puszki instalacyjne

Prócz standardowych puszek instalacyjnych mamy na rynku nowe modele pogłębionych puszek, które możemy zastosować przy gniazdach i włącznikach. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju puszki, w przyszłości będziemy mogli rozbudować tradycyjną instalację elektryczną ,a co za tym idzie unowocześnić ją, w taki sposób, aby była sterowana bezprzewodowo.

Wówczas będziemy mogli sterować pilotem np. ogrzewanie czy tez oświetlenie domu.  Inteligentna wersja naszej instalacji elektrycznej pozwoli nam również na symulacje obecności domowników w sytuacji, w której są poza domem.  Wszystko to dzięki specjalnym nadajnikom radiowym, które mogą być umieszczone w głębszych puszkach instalacyjnych.