Najczęściej wybierane systemy Paradox

0
2149
paradox-paket-alarm-system

Systemy alarmowe Paradox to jedne z najczęściej wybieranych produktów dostępnych na naszym rynku. Cieszą się pozytywnymi opiniami biegłych w tym temacie monterów, dając możliwość ochrony naszego domu lub budynku przemysłowego. Firma Paradox Security Systems to przede wszystkim stosowanie nowoczesnych technologii oraz rozwiązań, dzięki którym urządzenia cechują się wyjątkowo wysoką jakością jak i również wysokim komfortem użytkowania i bezpieczeństwem.

Największym powodzeniem z oferty przedsiębiorstwa cieszą się:

  • Czujniki ruchu,
  • Centrale alarmowe,
  • Manipulatory,
  • Czujniki akustyczne,
  • Osprzęt konieczny do sterowania zdalnego i urządzenia zdalnego powiadomienia.

Historia marki alarmów Paradox

Rok 1989 to początek marki Paradox Security Systems – to wtedy na rynek trafiła premierowa propozycja asortymentu w zakresie systemów alarmowych oraz zabezpieczeń. Zdecydowanym atutem zakładu jest podążanie za nowoczesnością, dzięki czemu oferta stale się poszerza, a swoich klientów firma może wskazać w wielu krajach na świecie.

To właśnie decyduje o ich popularności i tak wysokiej sprzedaży. Firma posiada własną filozofię, która opiera się na tworzeniu urządzeń, podzespołów oraz akcesoriów koniecznych przy tworzeniu systemów alarmowych i zabezpieczeń zgodnie z najnowocześniejszymi technologiami. Urządzenia firmy Paradox gwarantują nam skuteczną ochronę przed kradzieżą czy włamaniem.

Centrale alarmowe Paradox Poznań

Jest to najważniejsza część układu alarmowego, dzięki której system funkcjonuje prawidłowo i można go wzbogacać w różnym stopniu lub też jednoczyć z odmiennymi układami. Firma oferuje nam kilka serii tych produktów, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.
paradox-alarm-kit

Seria Alarmów DigiPlex Evo

To specjalistyczny rodzaj urządzeń, których głównymi cechami są niezawodność, a także znaczny poziom zabezpieczenia. Najczęściej wykorzystywane są w bankach czy instytucjach finansowych oraz obiektach militarnych, stref i pomieszczeń rządowych lub prywatnych domach, które znajdują się w poważnym niebezpieczeństwie.

Urządzenia te odznaczają się niezwykle intuicyjną obsługą dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, możemy wzbogacać te systemy o kolejne elementy, na przykład czujniki ruchu, odpowiednie manipulatory z klawiaturą dotykową lub w pełni dotykowe, a także urządzenia bezprzewodowe. To najbardziej znana seria urządzeń firmy Paradox. Inne serie centrali alarmowych świetnie sprawdzą się w naszych domach jednorodzinnych, czy średniej oraz małej wielkości firmach.

Centrale Alarmowe Magellan

Urządzenie to jest bezprzewodowe, świetnie współgrają z centralami Esprit, Spectra oraz Digiplex EVO. Seria ta sprawdzi się w miejscach, gdzie okablowanie systemu alarmowego jest utrudnione lub niemożliwe, dzięki czemu trafia do najbardziej wymagających klientów, cechując się przy okazji solidnością i niezawodnością. Użyta została tu technologia StayD, dzięki której mamy możliwość poszerzenia aż o 32 linie alarmowe, bez względu na to czy są przewodowe czy bezprzewodowe.

Seria Magellan to prostota użytkowania – zainstalujemy oraz skonfigurujemy je w błyskawicznym tempie, dzięki czemu poradzą sobie z nimi również amatorzy tej dziedziny. System, który został zainstalowany ma możliwość aktualizacji przez komputer, dzięki czemu spożytkujemy wszystkie funkcje po stronie firmware, które dostarczane są przez producenta. Rozwiązanie to nadaje się więc zarówno do małych, jak i dużych budynków.

Czujniki ruchu Paradox

To jeden z głównych produktów marki, cieszący się nieustającym powodzeniem. Dlaczego są one tak ważne? Ponieważ odpowiadają za odnajdują i lokalizują ruch. Czujniki firmy Paradox zbudowane są w oparciu o różne technologie, dzięki czemu możemy dopasować dany model pod nasze własne potrzeby oraz wymagania, w końcu urządzenie to ma zapewnić nam całkowite bezpieczeństwo. W ofercie znajdziemy zatem:

  • Czujniki ruchu zawierające czujnik PIR i mikrofalowy, dzięki czemu system zaprogramowany jest tak, by był odporny na fałszywe alarmy, co ma związek na przykład z poruszaniem się zwierząt.
  • Jeśli planujemy stosować system na powietrzu warto zdecydować się na zewnętrzne czujniki ruchu, które posiadają dwa podwójne elementy PIT.
  • Oparte są na najnowszej technologii DG-75, posiadają niezwykle szczelną obudowę, także odpowiednią ochronę, która zapobiega mocnemu światłu słonecznemu.
  • Zewnętrzny czujnik ruchu może funkcjonować jako czujka zwykła cyfrowa lub czujka, która umożliwia adresowanie DGP, co szczególnie wyróżnia ją spośród innych czujek zewnętrznych.