Chemia przemysłowa a chemia techniczna – czym się różnią?

0
460
manometry i chemia techniczna kabel

Zakupy przez sklep internetowy Pneumat

Według najprostszej definicji, chemia przemysłowa, występująca również pod nazwą chemia profesjonalna, to dział chemii, zajmujący się hurtowym wytwarzaniem substancji chemicznych. Łączy w sobie elementy fizyki, technologii chemicznej, a nawet inżynierii. Chemia techniczna natomiast, to wszystkie specyfiki, które pomagają w zachowaniu maszyn, urządzeń oraz konstrukcji na najwyższym poziomie sprawności, a także umożliwiają ich prawidłową naprawę i konserwację.

Manometry ciśnienia – profesjonalne przyrządy do pomiaru ciśnienia

Manometry ciśnienia należą do podstawowego wyposażenia każdego specjalisty. Jak sama nazwa wskazuje, służy on do mierzenia ciśnienia najczęściej wody lub gazów, względem ciśnienia otoczenia. Swoje zastosowanie znajdą między innymi w branży ciepłowniczej, hydraulicznej, ciepłowniczej czy wodociągowej. Na rynku, znaleźć możesz dwa główne rodzaje manometrów ciśnieniowych:

  • manometry tarczowe – jest to najpowszechniej wykorzystywany rodzaj manometrów, kluczową rolę, odgrywają tutaj dwie zwinięte membrany, złączone ze sobą na całej długości obwodu. Oddziałujące na stronę wewnętrzną całej konstrukcji ciśnienie, powoduje powstanie się ruchu, pełniącego w manometrach tarczowych funkcję wskaźnika.
  • manometry z rurką Bourdona – główny element manometru Bourdona, stanowi rurka o owalnym kształcie. Naprężenie pierścienia sprawia, że rurka się wygodną, jednocześnie zmieniając swój kształt. Następnie, jej końcówka wykonuje ruch oddziaływujący na wskazówkę. Na specjalnej tarczy, pokazuje ona wartość ciśnienia. Manometr z rurką Bourdona znajdzie swoje zastosowanie w przypadku pomiarów, nie przekraczających sześciu barów.

Narzędzia do ściągania izolacji – bezpieczeństwo przede wszystkim

Kolejnym praktycznym akcesorium, w które powinien wyposażyć się nie tylko specjalista, ale również właściciel przydomowego warsztatu, są narzędzia do ściągania izolacji z przewodów. W obecnych czasach, kiedy rozwój technologiczny wciąż postępuje, tradycyjne rozwiązania są sukcesywnie wypierane przez te nowocześniejsze.

Tę samą tendencję, możemy również zauważyć w branży budowlanej oraz chemii profesjonalnej. Z tego też powodu, jeśli chcesz, aby Twoja praca była szybsza i łatwiejsza, a co za tym idzie skuteczniejsza, zainwestuj w automatyczne szczypce do ściągania izolacji. Zapewniają one najwyższy poziom bezpieczeństwa przy pracy z przewodami, a cała praca polega jedynie na zacisnieciu rączek. Dobrej jakości nóż do kabli, gwarantuje, że żaden z przewodów nie ulegnie uszkodzeniu, które mogłoby prowadzić do zwarcia lub awarii. Oprócz automatycznych, wyróżniamy również boczne oraz czołowe narzędzia do ściągania izolacji.

Chemia dla przemysłu – postaw na najwyższą jakość

Pneumat to renomowany producent pneumatyki, dystrybutor chemii przemysłowej, oferujący najwyższej jakości manometry, a także narzędzia do ściągania izolacji. Wyróżniają się one doskonałą klasą materiałów, które cechują się wytrzymałością, a co za tym idzie odpornością zarówno na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, jak i na uszkodzenia mechaniczne, mogące powstać wskutek użytkowania. Szczypce do ściągania izolacji, które znajdziemy w szerokim asortymencie sklepu, wyróżniają się wysoką precyzją, a także gwarancją bezpieczeństwa. Życzymy udanych zakupów.