Elektryka w domu jednorodzinnym bez tajemnic

0
1170

Dom w stanie surowym zamkniętym już stoi i oto przychodzi pora na kolejny etap prac – instalacja elektryki. Elektryka w domu jednorodzinnym powinna być przeprowadzona starannie i z dbałością o szczegóły, najlepiej przez doświadczonego elektryka.  Można na tym etapie popełnić wiele błędów, które nam znacznie utrudnią użytkowanie.

Zasady dobrze wykonanej elektryki w domu jednorodzinnym.

Instalacja elektryczna musi być wykonana przede wszystkim w sposób bezpieczny. Przeprowadzanie okablowania wzdłuż ścian powinno opierać się na jakiejś  logicznej zasadzie – na przykład wzdłuż podłóg lub tuż pod sufitem i przebiegać równolegle i prostopadle do nich, nigdy skośnie! Okablowanie domu nie może opierać się na jednym obwodzie, lecz na przynajmniej kilku, dodatkowo z odrębnymi obwodami dla urządzeń typu pralka, lodówka.

Częstym błędem popełnianym podczas zakładania elektryki w domu jednorodzinnym jest nieprzewidzenie oświetlenia na taras czy pociągnięcia kabli do furtki, dla domofonu. Zdarza się również, że w domu ostatecznie brakuje gniazdek i jest za mało przewidzianych lamp. Przy pracach instalacyjnych koniecznie trzeba przewidzieć antenę telewizyjną i pociągnięcie kabli pod internet przynajmniej po jednym na każdą kondygnację, gdyż sieć wifi niekoniecznie będzie dobrze działać przez strop i kilka ścian.

Powierzenie wykonania elektryki w domu jednorodzinnym elektrykowi z uprawnieniami uprości nam sprawę z późniejszym odbiorem wykonanej instalacji.  Elektryk z doświadczeniem przewidzi zapotrzebowanie na gniazdka i kable i pomoże nam optymalnie zagospodarować przestrzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here