Elektryka w domu jednorodzinnym bez tajemnic

0
1386

Dom w stanie surowym zamkniętym już stoi i oto przychodzi pora na kolejny etap prac – instalacja elektryki. Elektryka w domu jednorodzinnym powinna być przeprowadzona starannie i z dbałością o szczegóły, najlepiej przez doświadczonego elektryka.  Można na tym etapie popełnić wiele błędów, które nam znacznie utrudnią użytkowanie.

Zasady dobrze wykonanej elektryki w domu jednorodzinnym.

Instalacja elektryczna musi być wykonana przede wszystkim w sposób bezpieczny. Przeprowadzanie okablowania wzdłuż ścian powinno opierać się na jakiejś  logicznej zasadzie – na przykład wzdłuż podłóg lub tuż pod sufitem i przebiegać równolegle i prostopadle do nich, nigdy skośnie! Okablowanie domu nie może opierać się na jednym obwodzie, lecz na przynajmniej kilku, dodatkowo z odrębnymi obwodami dla urządzeń typu pralka, lodówka.

Częstym błędem popełnianym podczas zakładania elektryki w domu jednorodzinnym jest nieprzewidzenie oświetlenia na taras czy pociągnięcia kabli do furtki, dla domofonu.

Zdarza się również, że w domu ostatecznie brakuje gniazdek i jest za mało przewidzianych lamp

Przy pracach instalacyjnych koniecznie trzeba przewidzieć antenę telewizyjną i pociągnięcie kabli pod internet przynajmniej po jednym na każdą kondygnację, gdyż sieć wifi niekoniecznie będzie dobrze działać przez strop i kilka ścian.

Powierzenie wykonania elektryki w domu jednorodzinnym elektrykowi z uprawnieniami uprości nam sprawę z późniejszym odbiorem wykonanej instalacji. Elektryk z doświadczeniem przewidzi zapotrzebowanie na gniazdka i kable i pomoże nam optymalnie zagospodarować przestrzeń.

Instalacja elektryczna krok po kroku

Wszystkie elementy elektryczne muszą być prawidłowo podłączone do źródeł zasilania, takich jak generator lub sieć energetyczna. Prawidłowe prowadzenie energii elektrycznej przez przestrzeń tworzy bezproblemowe działanie pomiędzy wszelkimi urządzeniami elektrycznymi zainstalowanymi w tym obszarze. Instalacja elektryczna w podłogach może być skomplikowana i musi być zainstalowana przez profesjonalnego elektryka ze względów bezpieczeństwa i zapewnienia prawidłowego funkcjonowania sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here