Fototapety i fotoplakaty – oryginalny pomysł na ozdobienie ściany

0
916
fototapeta

Okazuje się, że często brakuje nam pomysłów na to, jak zagospodarować wielką, pustą przestrzeń na naszej ścianie. Dla wielu z nas samo pokrycie jej kolorem nie jest już wystarczające i szukamy nowoczesnych i bardziej kreatywnych rozwiązań. Wówczas z pomocą w takiej sytuacji mogą przyjść nam fototapety i fotoplakaty, które nawet najbardziej szare i nudne wnętrze, mogą zamienić w niezwykle klimatyczny i przytulny pokój. Jak jednak dobrać je do wnętrza by uniknąć rozczarowania?

Jak dobrać wzór fototapety lub fotoplakatu?

W tym wypadku najlepiej zacząć od odrobiny teorii. Wraz ze zwiększeniem kąta patrzenia, spada ostrość widzenia, a to oznacza, że obraz na fototapecie lub fotoplakacie staje się większy, a nasze oczy nie są wstanie ogarnąć wszystkich detali, co za tym idzie spada komfort oglądania. Jeśli więc chcemy postawić na wzorzystą fototapetę lub fotoplakat, warto zadbać o odpowiedni komfort oglądania.

Jeśli jesteśmy szczęściarzami i  dysponujemy dużą przestrzenią w pomieszczeniu i powierzchnia ściany jest na tyle duża, że możemy umieścić na niej pokaźnych rozmiarów ozdobę, warto postawić na bardziej kreatywne rozwiązania, które znajdziemy np. na stronie tapety4u.pl. Ważne byśmy mieli miejsce na odpowiednie oddalenie się od fototapety lub fotoplakatu i w całości objęcie go wzrokiem.

Zwiększ wizualnie przestrzeń

Dzięki fototapetom i fotoplakatom w bardzo prosty sposób możesz zwiększyć wizualnie przestrzeń i sprawić, że będzie ona sprawiała wrażenie bardziej otwartej. W tym celu idealnym rozwiązaniem okazują się fototapety i fotoplakaty przestrzenne. Możemy wybrać dowolny motyw i wzór. Jednak by powiększyć optycznie przestrzeń, musimy dobrać ich kolor do koloru ścian, a także postawić na odpowiednią perspektywę. Najlepiej sprawdzają się fototapety i fotoplakaty, na których zdjęcie umieszczone jest z punktu widzenia wzroku.

Nadaj swojemu wnętrzu nowego wyglądu

Często zastanawiamy się, co możemy zmienić w swoim wnętrzu, by uczynić je bardziej przytulnym i komfortowym, a jednocześnie nadać mu nowy, nowoczesny design. Z reguły na ścianach wiszą obrazy lub zegary. Otóż pora odrzucić tą klasykę, na rzecz modernistycznego i lekko ekstrawaganckiego fotoplakatu lub fototapety. To właśnie dzięki nim z łatwością możemy odmienić pustą przestrzeń ściany, która dotychczas raczej odstraszała kolorem.

Fototapety i fotoplakaty dają nam możliwość naniesienia na ścianę dowolnego wzoru, od pejzaży po różnorodne cytaty, aż po typowo abstrakcyjne malowidła. Możemy także pokusić się o spersonalizowaną fototapętę lub fotoplakat i zamiast sugerowanego nadruku, wybrać jedno ze naszych ulubionych zdjęć. Montaż tego typu zdobień jest dziecinnie prosty, a może on znacznie odmienić nasze wnętrze i zaskoczyć odwiedzających nas gości. Finalnie, na tego typu niewielki remont, nie wydamy połowy naszej pensji, gdyż jest to rozwiązanie dość niskobudżetowe.