Instalacja elektryczna w domu

0
648

Kiedy budujemy dom, musimy dopilnować dosłownie wszystkiego. W projekcie zawarte są ogólniki, dlatego wspólnie z elektrykiem musimy zastanowić się nad instalacją. Instalacja elektryczna w domu jest jedną z najważniejszych, bez których w dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie się obejść. Dlatego tak ważne jest, aby rozplanować ją należycie. Nie możemy pozwolić sobie na żadne błędy, przez które instalacja elektryczna w domu mogłaby działać źle.

Awarie instalacji elektrycznej w domu

A niestety do błędów w tego typu instalacjach elektrycznych dochodzi bardzo często. Jednym z najczęściej spotykanych jest złe rozmieszczenie światła i gniazd. Okazuje się, kiedy wprowadzamy się do nowo powstałego domu, że elektryk tak rozmieścił lampy, że wieczorem jest strasznie ciemno, zaś gniazdek nie starcza na to, aby podłączyć wszystkie sprzęty. Oczywistym jest, że nikt w nowym domy nie będzie kuł od nowa i montował nowe gniazda. Nie pozostaje w takiej sytuacji nic innego, jak wyposażyć się w przedłużacze, które zastąpią nam brakujące gniazda.

Kolejnym błędem, jaki bardzo często spotka się w domach jest brak uziemienia instalacji, albo jej złe uziemienie. Powoduje to niestety zwarcia, kiedy napięcie jest zbyt wysokie, albo spalenie się całej instalacji, kiedy np. w nasz dom uderzy piorun.