Inteligentne alarmy w domach coraz popularniejsze

0
713
inteligentny alarm

Dzięki inteligentnemu alarmowi jesteśmy w stanie stworzyć inteligentny dom. Polega to na zintegrowaniu w jednym systemie wszystkich instalacji i urządzeń domowych, którymi można zarządzać poprzez komputer lub tzw. manipulator. Poprzez taki bezpieczny system użytkownik ma pełną kontrolę nad tym co dzieje się w jego otoczeniu, a podczas nieobecności w domu może ustawiać funkcje symulacji obecności, chociażby poprzez automatyczne zapalanie świateł.

Inteligentny alarm = inteligenty dom ?

W dzisiejszych czasach alarm to nie tylko sama ochrona, ale również pomoc w zarządzaniu domem. Jednym przyciskiem jesteśmy w stanie włączyć alarm, zasłonić rolety, ustawimy temperaturę powietrza lub odłączymy zasilanie od urządzeń elektrycznych. Inteligentne alarmy są również wyposażone w czujniki gazu czy zalania wodą – dzięki temu taki system jest w stanie rozpocząć wentylowanie pomieszczeń lub zamknąć zawór odcinający wodę, aby uniknąć zalania powiadamiając równocześnie o tym fakcie odpowiednie służby. Aktualny postęp techniki pozwala na sterowanie zabezpieczeniami z dowolnego miejsca za pomocą smartfona, który za pomocą zainstalowanego GPS jest również w stanie stwierdzić, że użytkownik zbliża się do domu i otworzyć bramę wjazdową czy garaż bez konieczności używania pilota.

Inteligentna wygoda

Zabezpieczając dom inteligentnymi instalacjami połączonymi z inteligentnym alarmem użytkownik chroni siebie nie tylko przed złodziejami. Wiele funkcji zabezpiecza życie i zdrowie dzięki odpowiednim czujnikom, szybkim czasie reakcji na zachodzące w otoczeniu zmiany. Dzięki dopasowani każdemu użytkownikowi indywidualnego kodu wyłączającego alarm jesteśmy w stanie dowiedzieć się czy na przykład dzieci wróciły na czas do domu lub podczas wejścia włączyć czajnik lub telewizor na wybrany kanał.