Kominki gazowe oferują piękno i elastyczność, która jest niezrównana

0
1290
kominek gazowy genialny dom

Kominki gazowe są jednym z najbardziej wszechstronnych urządzeń grzewczych w Twoim domu. Wytwarzają nie tylko niezrównane ciepło, komfort i atmosferę, ale mogą być również olśniewającym elementem w Twoim domu, pomagając powiązać ze sobą całą przestrzeń i trwale wzbogacić Twój dom o rzeczywistą wartość. Poniżej znajduje się lista 11 najlepszych powodów, dla których warto rozważyć modernizację domu i dodanie do niego kominka gazowego. 

1. Atmosfera
Ciepło, komfort i atmosfera ognia są niezrównane. Nasza siła przyciągania ognia jest nieodłącznie związana z jedną z naszych najbardziej podstawowych potrzeb – ciepłem. Ogień jest kojący, hipnotyzujący i uspokajający. Kominki wprowadzają wszystkie te elementy do pomieszczenia, tworząc ciepłe, uspokajające środowisko. Możliwość posiadania go codziennie w swoim domu może prowadzić do ogromnego komfortu.

2. Natychmiastowe, regulowane ciepło
Kominki gazowe zapewniają to ciepłe, kojące ciepło po naciśnięciu przycisku. W odróżnieniu od innych kominków, które wymagają czasu na stworzenie ognia – kominek gazowy może łatwo i szybko włączyć się i ustawić na żądaną temperaturę. Dzięki dzisiejszemu zaawansowanemu pilotowi termostatycznemu możesz nawet chodzić po pomieszczeniu z pilotem i mieć kominek automatycznie regulowany, aby zapewnić sobie ciepło gdziekolwiek jesteś!

3. Wartość dodana do domu 
Kominki gazowe są bardzo poszukiwane na liście nieruchomości. Remont kominka zapewni najwyższy zwrot z inwestycji spośród wszystkich renowacji domów, a klienci odzyskają aż 91% inwestycji w końcową sprzedaż domu. Ponadto, według Krajowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, dodanie drugiego kominka może zwiększyć całkowitą cenę wywoławczą domu nawet o 12%! Przy dodawaniu kominków, tak jak w przypadku wszystkich urządzeń, do domu, ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości urządzenia, które będą dodawać wartość na długi czas.

4. Oszczędzaj pieniądze na ogrzewaniu
Niezależnie od tego, czy dodajesz kominek gazowy, wkładasz do starego murowanego komina, czy też dodajesz kominek gazowy, w którym nie było żadnego kominka, zanim będziesz mógł zaoszczędzić pieniądze dzięki efektywnemu ogrzewaniu strefowemu swojego domu. Ogrzewanie strefowe to pomysł na to, abyś mógł wyłączyć system centralnego ogrzewania i ogrzać tylko te obszary, które spędzasz większość czasu.

Dzięki efektywnemu ogrzewaniu strefowemu możesz utrzymać niższą średnią temperaturę w całym domu, zachowując jednocześnie komfort w miejscach, w których się socjalizujesz, oglądasz telewizję, robisz obiad lub po prostu odpoczywasz po długim dniu. W zależności od miejsca zamieszkania i kosztu gazu ziemnego/propanu w Twojej okolicy, koszt eksploatacji kominka gazowego przez cały rok będzie się różnił – zobacz nasz przewodnik szacowania kosztów eksploatacji kominka gazowego.

5. Punkt centralny domu
Kominki gazowe są fantastyczne w kadrowaniu pomieszczenia i przyciąganiu do niego oka – nawet gdy są wyłączone. Stwórz dramatyczny punkt centralny dla dużych pomieszczeń z nowoczesnym liniowym kominkiem jedno-, dwu- lub trójstronnym. W przypadku mniejszych pomieszczeń, tradycyjne kominki gazowe ze zmodernizowaną fasadą, płaszczem i innymi wykończeniami mogą stworzyć oszałamiający punkt centralny w pomieszczeniu, wiążąc ze sobą całą przestrzeń.

6. Bezpieczeństwo 
Bezpieczeństwo nowoczesnych kominków gazowych jest niezrównane. Kominki gazowe z bezpośrednim odpowietrzaniem wykorzystują do spalania powietrze z zewnątrz i uwalniają wszystkie emisje poza domem.

W ramach zamkniętego systemu, kominki z bezpośrednim odpowietrzaniem utrzymują jakość powietrza w pomieszczeniach i pracują bezpiecznie we wszystkich warunkach pogodowych, jak również w nowoczesnych, szczelnych domach. Dodanie siatkowych ekranów ochronnych w tradycyjnych i współczesnych modelach kominków gazowych zapewnia bezpieczeństwo dzieciom i zwierzętom domowym.

7. Nie ma zasilania, nie ma problemu – Promieniowanie cieplne 
Zarówno wentylacja naturalna jak i bezpośrednia wykorzystują naturalne właściwości gorącego powietrza wznoszącego się do zasysania nowego powietrza do spalania, co oznacza, że będą one nadal pracować bezpiecznie i efektywnie bez żadnych wentylatorów. Ciepło promieniujące działa tak samo jak promienie słoneczne. Kominek ogrzewa fizyczne elementy pomieszczenia, które z kolei wypromieniowują to ciepło z powrotem do domu, pozwalając na ogrzanie całej przestrzeni.

8. Bez wysiłku – Bez cięcia, ciągnięcia i regulowania ognia
W przeciwieństwie do kominków na drewno, kominki gazowe nie wymagają żadnego wysiłku, aby działać. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby włączyć i ponownie nacisnąć, aby go wyłączyć. Nie ma potrzeby pozyskiwania, rozłupywania, sezonowania, rąbania ani transportowania drewna. Ponadto, w przypadku kominka gazowego, nie ma potrzeby zwracania uwagi na ogień w celu zapewnienia, że pozostanie on zapalony lub utrzymania temperatury, system utrzyma Państwa pomieszczenie w pożądanej temperaturze bez konieczności podpalania ognia.

9. Utrzymuj swój dom w czystości – nie ma bałaganu
Nie masz popiołu do sprzątania, płatków drewna do odkurzania i żadnego bałaganu. Kominki gazowe to całkowicie samowystarczalny system, który nie wymaga żadnej interwencji ani sprzątania ze strony właściciela domu, aby działać efektywnie i wydajnie. Utrzymuj w czystości swój dom za pomocą kominka gazowego lub wkładu kominkowego gazowego.

10. Prosta konserwacja
Kominki gazowe, podobnie jak wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego, wymagają corocznej konserwacji, aby zapewnić ich bezpieczną i wydajną pracę. Kominki gazowe wymagają jedynie prostej konserwacji, którą można wykonać samodzielnie, włącznie z czyszczeniem szyby kominka i szybkim czyszczeniem kanałów powietrznych.

Kominki gazowe będą wymagały corocznej konserwacji przez przeszkolonego profesjonalistę, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojego urządzenia; jednakże inne podstawowe zadania konserwacyjne są proste do wykonania przez Ciebie. Ogólnie rzecz biorąc, kominki gazowe są urządzeniami o bardzo niskim stopniu konserwacji i wymagają tylko jednego profesjonalnego serwisu rocznie.

11. Wysoka wydajność
Kominki gazowe to świetny sposób na dodanie ciepła o wysokiej wydajności do Twojego domu. Jeśli wymieniasz stary kominek lub dodajesz wkład kominkowy do istniejącego kominka murowanego, zauważysz istotną różnicę. Kominki gazowe to wysokowydajne urządzenia grzewcze dobrze nadające się do ogrzewania strefowego, a gdy są używane zgodnie z przeznaczeniem, należy zauważyć oszczędności na rachunkach za media.