Montaż instalacji elektrycznej wyzwaniem dla elektryka i inwestora

0
664

Rozprowadzenie instalacji elektrycznej po domu to zadanie dla doświadczonego elektryka. Jeżeli chcemy mieć pewność, że całość zostanie wykonana poprawnie i przede wszystkim będzie bezpiecznie działała – nieodzowny będzie elektryk z uprawnieniami. Rozkład i montaż instalacji elektrycznej w domu to zadanie uzgadniane ściśle z budującym dom.

Jak zrobić poprawny montaż instalacji elektrycznej?

Poprawny montaż instalacji elektrycznej wymaga od właściciela budowy wiedzy, jak będzie chciał mieć rozmieszczone najważniejsze sprzęty elektryczne w domu. Praktycznie oczami wyobraźni ma już mieć on ułożoną całą kuchnię – miejsce na lodówkę, piekarnik, zamrażarkę, a szczególnie kuchnię indukcyjną . Poza analizą rozmieszczenia podstawowych sprzętów zasilanych elektrycznie (będzie to też pralka w łazience), ważne jest przeprowadzenie anten do telewizorów w wybranych pokojach i kabli internetowych.

W każdym pomieszczeniu należy przewidzieć określoną liczbę gniazdek i wyjść na punkty oświetleniowe. Nie zapominajmy, że jedno światło górne, na jedno pomieszczenie, to nie będzie wystarczająco dobre oświetlenie. Gniazdka elektryczne też oczywiście nie mogą zostać zainstalowane w dowolnych miejscach. Wyobraźmy sobie łóżko w naszej sypialni, po bokach łóżka szafki nocne, a gniazdko tylko pod oknem… Na szafkach nocnych zwykle stoją nocne lampi i leżą telefony, które często w nocy ładujemy.

Właściwy montaż instalacji elektrycznej zapewni nam komfortowe użytkowanie domu, bez konieczności prucia w ścianach, by dołożyć jakiś zapomniany kabel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here