Ochrona domu

0
597
ubezpiecz dom

Z przeprowadzonych badań wynika, że przykładamy coraz większą uwagę do naszego bezpieczeństwa i próbujemy chronić je w każdy możliwy sposób. Najczęściej chronimy własne mienie. Aby zrobić to skutecznie musimy świadomie wybrać agencję ochrony domu. Firm świadczących usługi ochroniarskie jest wiele. Jak zatem rozpoznać tę, której usługi będą dla nas najbardziej skuteczne i odpowiednie?

Ochrona Domu – oferty agencji ochrony

Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z ofertami jak największej ilości firm oraz zweryfikować jakość usług przez nie świadczonych. Jak to zrobić? Pierwszym krokiem jest weryfikacja które z firm posiadają licencję. Jest to istotne z wielu względów, najważniejszym jest fakt, że licencjonowani agenci posiadają zdecydowanie więcej uprawnień i sposobów, wedle których mogą reagować w przypadku włamania czy też napaści, niż firmy, które takiej licencji nie posiadają. Po zweryfikowaniu powyższego powinniśmy sprawdzić w jakim czasie agencja ochrony jest w stanie przyjechać do chronionego budynku w przypadku wezwania.

ochrona domu
Czas ten nie powinien przekroczyć 5-7 minut, a w godzinach najbardziej intensywnego ruchu na drogach, kwadransa. Warto zapoznać się również z informacją ile obiektów chroni patrol, który będzie przydzielony do naszego obiektu. Im będzie ich mniej, tym lepiej. Ponadto należy upewnić się, że pracownicy agencji posiadają odpowiednie warunki fizyczne, aby w sposób skuteczny i efektywny chronić naszego dobytku. Oczywiście nie zaszkodzi też sprawdzić opinii panujących wśród klientów agencji ochrony i przeanalizować je dość szczegółowo.

ubezpiecz dom

Jeśli już sprawdziliśmy wszystkie powyższe informacje, przedstawiciele firmy powinni zapoznać się dobrze z chronionym obiektem, sprawdzając przy tym wszystkie możliwe drogi dotarcia do niego – zarówno te najkrótsze, jak i najdłuższe. Ponadto konieczne jest sprawdzenie naszego obiektu pod względem bezpieczeństwa i ustalenie najbardziej newralgicznych w tej kwestii miejsc.

Agencja ochrony w czasie próby włamania

W przypadku odnotowania próby włamania, agencja musi wezwać Policję i jest zobowiązana do zabezpieczenia śladów próby włamania. Pracownicy nie powinni jednak wchodzić na teren obiektu, zabezpieczając tylko ślady powstałe na zewnątrz. Wnętrze zabezpiecza Policja.
Inaczej sprawa wygląda w przypadku napaści, użycia siły. Wówczas działania agentów mogą być zdecydowanie bardziej restrykcyjne i agresywne.

Agenci mają prawo wejść na teren obiektu, do budynku, w którym nastąpiła napaść, używając siły, a w uzasadnionych przypadkach nawet broni palnej.
Wobec powyższego, warto zapoznać się z zakresem działalności danej firmy, warto sprawdzić kto będzie chronił nasz obiekt i jakie działania może podjąć.

Nie chcemy przecież, aby w razie brutalnej napaści agenci pojawili się po 25 minutach kiedy już będzie „po wszystkim”. Sprawne, szybkie, zdecydowane działanie, licencja i profesjonalni pracownicy określają agencję jako najlepszą. Najlepszą dla naszego bezpieczeństwa.