Projekt domu jednorodzinnego – sprawdź propozycje MURATORA

0
534
projekty domów jednorodzinnych

Coraz więcej osób, zamiast kupna mieszkania, decyduje się na zakup działki i budowę domu jednorodzinnego. Wybierając projekt przyszłego domu warto odwiedzić stronę z gotowymi rozwiązaniami.

Oferta MURATORA to kilka tysięcy projektów o różnej powierzchni użytkowej i różnej stylistyce. Znajdziemy tu zarówno projekty domu o powierzchni zabudowy poniżej 70 metrów kwadratowych, których budowę możemy zrealizować na podstawie zgłoszenia, modne w ostatnim czasie projekty domów typu “nowoczesna stodoła”, okazałe wille jak i domy w tradycyjnym stylu. W bazie projektów MURATORA, każdy znajdzie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb.

Kolekcje domów jednorodzinnych

Dom jednorodzinny, każdemu z nas kojarzy się z czymś innym, każdy z nas o innym domu marzy. Dlatego tak ważna jest możliwość wybierania spośród różnorodnych propozycji. Na stronie MURATORA znajdziemy projekty domów posortowane w odpowiednich kolekcjach, w zależności od stylu, powierzchni czy też pracowni projektowej, która projekt przygotowała.

Przykładowe kolekcje: “Projekty domów parterowych”, “Projekty domów z poddaszem użytkowym”, “Projekty domów na wąską działkę”, “Projekty małych i tanich domów”, “Projekty domów nowoczesnych i z nutą nowoczesności”, “Projekty domów tradycyjnych i dworków”. Jeżeli to nie wystarczy, mamy do dyspozycji zaawansowaną wyszukiwarkę.

Po wpisaniu odpowiednich parametrów, otrzymamy propozycje domów, które powinny odpowiadać naszym wymaganiom, bez względu na to czy szukamy małego domu o powierzchni użytkowej 60 m2, czy też szukamy projektu dla obszernej willi o powierzchni 300 m2.

Projekt DS092 Jemioła 5

Projekt Jemioła 5 to klasyczny przykład parterowego domu w stylu nowoczesnej stodoły. Cechą charakterystyczną budynku jest bardzo prosta bryła zwieńczona dachem dwuspadowym, bezokapowym, pokrytym blachą na rąbek w kolorze grafitowym. Elewacja została wykończona czarnym drewnem z pionowym układem desek. Jedynym kontrastem dla minimalistycznych, bardzo jednolitych i spójnych elewacji, jest podcień wykończony jasnym drewnem – wejście główne do budynku.

Wnętrze domu podzielone zostało na trzy strefy funkcjonalne – dzienną, prywatną oraz gospodarczą. W strefie dziennej zaprojektowano otwarte przestrzenie salonu, jadalni oraz kuchni. Z kuchnią sąsiaduje pralnia, która jako dodatkowe pomieszczenie jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Strefę dzienną uzupełnia mała toaleta. W strefie prywatnej znajdują się 3 sypialnie i łazienkę. Dwie mniejsze sypialnie o porównywalnej powierzchni, mogą być pokojami dziecięcymi, może to być również pokój gościnny i gabinet.

Główna sypialnia stanowi osobny apartament z oddzielną łazienką i garderobą. Strefę techniczną stanowi garaż jednostanowiskowy oraz pomieszczenie gospodarcze, z niezależnym wejściem. Dzięki charakterystycznej, prostej elewacji budynek świetnie wpisze się w różne typy ogrodów. Będzie doskonale prezentował się na tle gładko strzyżonego trawnika, jak i w kontraście do ogrodu w stylu eklektycznym.

Projekt MG0465 Willa Parkowa 6

Willa Parkowa 6 to propozycja dla osób, które cenią sobie klasykę. To dom o architekturze nawiązującej do tradycyjnych dworków, ale jednocześnie obszerna willa podmiejska z otwartymi wnętrzami. Wejście do domu podkreślone jest charakterystycznym portykiem z dwoma kolumnami.   Wnętrze ma ciekawy i oryginalny układ funkcjonalny. Przez dość dużą sień wchodzimy do strefy dziennej domu, w której znajduje się obszerny salon z jadalnią i otwarta kuchnia. Wysoka część wypoczynkowa jest oddzielona od holu i otwartej kuchni ustawioną pod kątem ścianą z kominkiem. Dzięki bardzo dużym przeszkleniem, pokój dzienny niemal łączy się z ogrodem.  Strefa prywatna domu podzielona jest na dwie części, zlokalizowane w dwóch skrzydłach, po dwóch stronach strefy dziennej.

Jedną część stanowi sypialnia główna z własną łazienką i garderobą oraz gabinet. Druga część to dwie sypialnie dziecięce ze wspólną łazienką. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie sypialnie mają swoje niezależne wyjścia do ogrodu. Na górnej kondygnacji (poddaszu) zaprojektowano antresolę nad salonem, oraz dodatkową przestrzeń, która może zostać zaadaptowana do potrzeb mieszkańców. Mogą się tam znaleźć dodatkowe sypialnie, biblioteka lub pomieszczenia rekreacyjne. 

Zdjęcie: Projekt M249 – Wygodny z kolekcji Muratora, arch. Katarzyna Słupeczańska

Tekst sponsorowany: Projekty domów od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl