Rozmieszczenie czujek w systemie alamowym

0
903
czujki alarmowe montaż

Wbrew pozorom poprawne rozmieszczenie czujek w systemie alarmowym to wcale nie taka prosta sprawa jakby się mogło wydawać. Wiele osób podczas ich rozmieszczania popełnia bardzo dużo różnych błędów. Warto wiedzieć czego unikać ponieważ instalacja systemów alarmowych to wcale nie taka tania sprawa. Wyrzucanie pieniędzy na źle działającą instalację to naprawdę bardzo kiepski pomysł. Dlatego też warto wiedzieć w jaki sposób nie należy rozmieszczać czujników z instalacji alarmowej.

1. Umieszczanie centrali alarmowej na widoku – Jest to podstawowy błąd, który zdarza się podczas projektowania instalacji alarmowej. Powinna ona być tak zlokalizowana, aby jak najbardziej utrudnić jej znalezienie. Jest to istotne ponieważ najczęściej systemy alarmowe są tak zaprojektowane, aby zapewnić czas na dojście do centrali i wpisanie odpowiednich kodów bądź też użycie karty. Jeśli więc centrala będzie na widoku to potencjalny włamywacz będzie miał bardzo dużo czasu na jej zniszczenie.

Jeżeli za to dobrze zostanie ukryta to nie damy włamywaczowi zbyt dużo czasu na reakcję. Dlatego właśnie centrala powinna znajdować się w miejscu, które nie będzie się rzucało w oczy.

rozmieszczenie czujnikow

2. Jeżeli chodzi o rozmieszczenie czujek w systemie alarmowym to przede wszystkim nie należy kierować ich na okna, w stronę grzejników czy też umieszczać niedaleko klimatyzacji. Takie umieszczenie będzie powodowało wadliwe działanie całego systemu i tzw. fałszywe alarmy. Nie tylko może powodować to bardzo dużo nerwów, ale także koszty ponieważ każe nieuzasadnione wezwanie agencji monitorowania obciąży nas karą. Niestety trzeba się z tym liczyć i dlatego też należy zupełnie inaczej montować czujniki ruchu. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę także na dodatkowe warunki montażu w zależności od dodatkowych parametrów czujki.

3. Jeśli chodzi o właściwy montaż czujników ruchu to należy przede wszystkim dostosować się do wymagań producenta. Tylko tak na prawdę w taki sposób można być pewnym odpowiedniej jakości działania systemu alarmowego. Wbrew pozorom dla doświadczonego montażysty nie powinno być to bardzo skomplikowane.

Poprawny montaż czujek do alarmu

Dzięki poprawnemu montażowi czujek oraz schowaniu centrali można być bezpiecznym we własnym domu. Uniknie się także dzięki temu fałszywych alarmów i zbyt dużych kosztów podczas korzystania z systemów bezpieczeństwa. Trzeba wszystko dokładnie przemyśleć i zrobić tak, aby ze sobą w pełni współpracowało. Dlatego też dobrze jest zawierzyć doświadczonym specjalistom, którzy nie jeden system instalacji alarmowych zamontowali.