Sufity na miarę XXI wieku – możliwości jakie dają sufity podwieszane

0
755
solidne dobre sufity podwieszane montaż gdzie budowa

Myśląc o suficie wizja aranżacji najczęściej ogranicza się do wykonanych z różnego tworzywa kasetonów, boazerii, bądź tylko otynkowania i pomalowania na ulubiony kolor. Tymczasem  to błąd – znawcy z dziedziny aranżacji wnętrz, nieustannie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom spragnionych nowości klientów, przedstawiają niekonwencjonalne rozwiązania. XXI wiek to czas podwieszanych sufitów.

Zalety

Sufity podwieszane, bądź napinane stają się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak z wielu powodów – nie tylko praktycznych, ale przede wszystkim estetycznych.

Główną zaletą podwieszanych sufitów jest łatwość montowania, ich lekka konstrukcja, a przede wszystkim możliwość wyposażenia je w dodatkowe elementy, jak na przykład oświetlenie.

Dzięki specjalnym wieszakom, sufit mocowany jest do stropu, bądź bezpośrednio – do więźby dachowej, nie stwarzając żadnego zagrożenia.

Bez ograniczeń

Sufity podwieszane niosą za sobą wiele korzyści – odporne na wszelkie odkształcenia, wyposażone w gładką powierzchnię, a co najważniejsze – w wybranym przez siebie kolorze, tworzą efekt szklanej tafli dając nam ogromne możliwości.

Kształt sufitu również nie musi być standardowy – w zależności od potrzeb możemy wyposażyć pomieszczenie w sufit o kształcie owalnym, płaskim, łukowym czy kolistym, przestrzennym, łamanym, a nawet wielopoziomowym.

Odporność

Dzięki odpowiedniej konstrukcji, sufity podwieszane są niezwykle odporne na wilgoć – nie ma więc powodu do obaw w kwestii zalania czy gromadzenia się pod powierzchnią niechcianej wilgoci. Sufity tworzone są w taki sposób, aby zapobiegać osadzaniu się pary i gromadzeniu się wilgoci.

Konserwacja również należy do kwestii błahych – sufity są niezwykle proste w czyszczeniu.

Przeznaczenie

Sufity podwieszane wykorzystywane są w wielorakich celach – między innymi do ukrywania instalacji znajdujących się pod sufitem, zmniejszania wnętrza pokoju czy celów dekoracyjnych.

Pomieszczenia

A gdzie możemy je zamontować? Sufity podwieszane stosuje się w pomieszczeniach niemal każdego typu. Możemy umieścić je zarówno w pomieszczenia użyteczności publicznej jak i w prywatnych domach czy mieszkaniach.

Niepowtarzalna aranżacja dzięki sufitowi podwieszanemu

Główną zaletą takich sufitów jest efekt jaki wywarzają. W kwestii dekoracji nic nie jest w stanie przewyższyć takiego rozwiązania.

Pomieszczenie w którym znajdują się podwieszane sufity staje się zupełnie inne – wrażenie, jakie daje wejście do pokoju wyposażonym w taki sufit jest wręcz niepowtarzalne, nie do opisania.

Zaletą jest nie tylko to, że prezentują się pięknie. Jako że jest to szklana najczęściej (choć nie zawsze) szklana powierzchnia, sufity odbijają wnętrze pokoju, jednocześnie zwiększając optycznie całe pomieszczenie.

Sufit lśni niesamowicie, szczególnie, jeśli wyposażony jest w dodatkowe oświetlenie – obecne rozwiązania pozwalają spełniać nawet najśmielsze fantazje dotyczące aranżacji.

Kierowanie świateł na konkretne elementy w pomieszczeniu po to, aby je wyeksponować czy umieszczanie świateł mających zadanie czysto dekoracyjne to tylko wierzchołek góry możliwości, jakie za sobą niosą.