Technologia Smart Home – komfort, oszczędność i bezpieczeństwo

0
85
technologia smart home

Czy znasz to uczucie, gdy leżysz na wygodnej sofie, pogrążając się we wciągającej lekturze, a zapadający zmrok zmusza do wstania z niej, żeby zapalić światło i opuścić rolety w oknach? Może nawet pojawiła się wtedy myśl, że mamy już przecież XXI wiek, więc takie rzeczy powinniśmy robić za pomocą własnego telefonu.

Twoja intuicja okazała się nie mylić. Technologia smart home już dziś umożliwia nie tylko stały monitoring domu z dowolnego miejsca na świecie, w którym możemy korzystać z Internetu, ale również sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, urządzeniami RTV i AGD, zraszaczami w ogrodzie, a nawet automatyczne nalewanie wody do wanny.

Wyposażony w tego typu rozwiązania inteligentny dom pozwala nie tylko cieszyć się niepowtarzalnym komfortem jego użytkowania, ale również pozwala osiągnąć wymierne oszczędności głównie dzięki inteligentnym czujnikom temperatury, które pozwalają na utrzymanie stałej temperatury przy mniejszym zużyciu energii w porównaniu z ręcznym dostosowaniem poziomu grzania lub chłodzenia. Dodatkowym atutem jest także większy poziom bezpieczeństwa mieszkańców, który podnoszą systemy monitorujące.

Inteligentne gniazdka i oświetlenie

Dzięki inteligentnemu gniazdku możemy sprawić, że urządzenie do niego podłączone będzie uruchamiać się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, dzięki czemu np. podczas upalnego lata przenośny klimatyzator ochłodzi nasze ulubione miejsce odpoczynku po pracy, zanim wrócimy do domu. Nowoczesne włączniki światła umożliwiają nie tylko włączanie oświetlenia o ustalonej wcześniej porze, ale również dostosowanie jego koloru oraz intensywności zgodnie z upodobaniami użytkownika, a wyłącznik światła WiFi pozwala na jego wyłączenie bez ruszania się z łóżka pod warunkiem, że mamy telefon pod ręką. Jeżeli chcemy znaleźć odpowiadające nam nowoczesne gniazdka i kontakty, wystarczy odwiedzić podstronę: Gniazdka, dotykowe włączniki światła – kompletne zestawy w serwisie oficjalnego dystrybutora produktów Welaik Smart Tuya. Znajdziemy tu różnorodne produkty, rozpoczynając od pojedynczych włączników dotykowych, a kończąc na zestawach włączników dotykowych krzyżowych WiFi.

Sterowanie roletami okiennymi z pomocą smart home

Za pomocą automatycznego sterowania roletami możemy wspomóc inteligentny termostat w wypracowaniu jeszcze większych oszczędności w zużyciu energii. Możemy zaprogramować je w ten sposób, żeby w zimowych miesiącach otwierały się po wschodzie słońca, umożliwiając promieniom słonecznym pomoc w ogrzewaniu pomieszczeń, a po zachodzie zamykały się, tworząc dodatkową izolację ograniczającą wychładzanie domu. Natomiast latem mogą one chronić wnętrze przed zbyt intensywnie grzejącym słońcem w czasie godzin jego największej ekspozycji dla danych okien.

Rozwiązania te można zastosować zarówno dla rolet zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Zewnętrzne rolety dodatkowo podnoszą poziom bezpieczeństwa domowników, kiedy są oni w domu, ale także mogą odstraszyć potencjalnych amatorów cudzej własności, gdy wyjadą z domu na kilka dni, a rolety będą opuszczać się i podnosić tak jakby byli oni na miejscu. W lepszej imitacji pobytu mieszkańców pomóc może też ustalony przed wyjazdem harmonogram włączania i wyłączania oświetlenia.

sterowanie domem smart home

Chcąc wyszukać interesujące nas produkty wystarczy w e-sklepie oficjalnego dystrybutora marki Welaik Smart Tuya wejść na podstronę Włączniki dotykowe do rolet WiFi Welaik, a znajdziemy tu liczne rozwiązania od pojedynczych włączników dotykowych roletowych/żaluzjowych WiFi do włączników dotykowych do pięciu rolet WiFi.

Wybierz sprawdzonego dostawcę rozwiązań smart home

Planując zastosować w swoim domu technologię smart home, warto postawić na doświadczoną firmę w tej dziedzinie. Oficjalny dystrybutor technologii Smart Home: Welaik działa na rynku od 2012 roku mając za sobą realizację projektów na terenie całego kraju, a w zakresie jego usług znajdziemy zarówno serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny. Wsparcie TUYA Global Inc. daje pewność oryginalności produktów Welaik Smart Tuya. Jeżeli szukasz włączników dotykowych w ramkach szklanych wraz z osadzonym osprzętem elektrycznym, właśnie je znalazłeś. Możesz je dowolnie konfigurować, a mnogość kolorów paneli do wyboru sprawi, że dostosujesz je praktycznie do każdego wnętrza.

Obecnie tylko w tej ofercie włączników dotykowych dostępny jest nowy kolor ivory Welaik. Znajdziesz tu rozwiązania w zakresie do pięciu puszek elektrycznych. Dotychczasowi klienci chwalą całą gamę produktów za ich niezawodność, trwałość oraz jakość wykonania. Dzięki Welaik Ty również możesz mieć inteligentny dom, a Twoja rodzina może cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem, który będzie w stanie on zapewnić.