Jak wybrać odpowiednią barwę światła? Czym się kierować? Sprawdź!

0
744
barwy oświetlenia w domu

Oświetlenie wpływa na Twój nastrój, koncentrację, efektywność pracy i możliwość relaksu. Kluczowe znaczenie ma barwa i natężenie światła. W związku z tym przy aranżacji mieszkania, domu lub biura warto dobrze zastanowić się nad wyborem konkretnych modeli lamp i żarówek. Jakie są rodzaje barwy światła?

Jak barwa światła wpływa na Twoje samopoczucie? Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do salonu lub biura? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania!

Jakie są rodzaje barwy światła?

Nie da się zaprzeczyć, że oświetlenie jest niezwykle istotnym elementem aranżacji przestrzeni. Temperaturę barwową mierzy się w Kelwinach. Można wyróżnić następujące rodzaje barwy światła:

  • światło ciepłe – to światło o temperaturze barwowej poniżej 3500 K,
  • światło neutralne – to światło o temperaturze barwowej od 4000 do 4500 K,
  • światło chłodne – osiąga temperaturę barwową wyższą nić 5500 K.

Wpływ barwy światła na samopoczucie

Zastanawiasz się, jak barwa światła może wpływać na Twoje samopoczucie? Otóż ciepła barwa światła sprawia, że wnętrze staje się przytulne – pomaga się zrelaksować i odpocząć. Światło neutralne delikatnie pobudza, często stosowane jest w biurach. Z kolei chłodna barwa światła mocno pobudza i sprzyja koncentracji – stosowana jest w miejscach, w których wykonuje się bardzo precyzyjną pracę. Bardzo dobrze sprawdzi się również jako dodatkowe oświetlenie punktowe w przestrzeni biurowej.

lampa stojąca

Barwa światła w salonie – jaką wybrać?

Bardzo dobrym wyborem do salonu będzie ciepła barwa światła, która pomaga się zrelaksować i odpocząć. Jaką lampę możesz wybrać do swojego salonu, aby stworzyć ciepły i przytulny klimat? Designerska lampa podłogowa Aida Floor Black to propozycja dla miłośników dobrego stylu. Ta nowoczesna lampa stojąca na długim wysięgniku będzie ciekawym i przede wszystkim funkcjonalnym dodatkiem w salonie. Świetnie sprawdzi się na przykład w kąciku do czytania lub przy wygodnej sofie.

lampy ścienne

Barwa światła w biurze – jaką wybrać?

W biurze świetnie sprawdzi się chłodna barwa światła, która sprzyja efektywności i skupieniu. Zastanawiasz się, jaka lampa będzie najlepsza do biura? Mamy dla Ciebie propozycję. Minimalistyczna lampka biurkowa Trevo Table Black Brass to produkt, który od razu skradnie Twoje serce, jeśli lubisz nowoczesny design. Regulacja kąta padania światła sprawia, że lampka jest nie tylko piękna, ale i funkcjonalna. Z pewnością pomoże Ci wejść na wyższy poziom efektywności w pracy!

lampa biurkowa

Wybór odpowiedniego oświetlenia do domu, biura lub punktów usługowych jest niezwykle ważny. Lampy w poszczególnych pomieszczeniach zwiększają bezpieczeństwa, zapewniają komfort i pomagają stworzyć unikalny klimat we wnętrzu. Koniecznie sprawdź ofertę sklepu internetowego Artera – znajdziesz tam lampy sufitowe, lampy stojące, lampy biurkowe i wiele więcej. Jesteśmy pewni, że będziesz zachwycony!