Są meble, ubrania, dodatki, które nigdy się nie nudzą i zawsze wyglądają dobrze, niezależnie od panujących trendów. Choć moda zmienia się dynamicznie – również w aranżacji wnętrz – i w każdym sezonie proponuje nam kolejne nowości, to niektóre rzeczy zawsze będą na czasie. Takim przykładem we wnętrzach jest trend nawiązujący do natury, jej piękna i różnorodności.

Meble w naturalnych dekorach to pewniak na lata. Uniwersalne, szlachetne, w pięknych wybarwieniach, są ponadczasowe, wprowadzają do wnętrz ciepło, przytulność i elegancję. Inspirują do tworzenia różnorodnych aranżacji.

Pełna dowolność!

Jedną z podstawowych zalet mebli w dekorach imitujących drewno jest łatwość łączenia ich z dowolnymi kolorami oraz dopasowania do wielu stylów. Dekory o barwie drewna świetnie pasują zarówno do czerni, bieli, szarości, jak i tych bardziej intensywnych odcieni: zieleni, czerwieni czy niebieskiego. Sprawdzą się w koncepcjach klasycznych i nowoczesnych, w ich różnorodnych wariantach, od minimalistycznych, skandynawskich po loftowe czy boho. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, jakie mamy potrzeby i jakie możliwości daje nasza przestrzeń.

kolorystyka naturalnego wnętrza

Dekory o barwie naturalnego drewna pięknie łączą się czernią – kolekcja HAVANNA FORTE w dekorze Dąb Postarzany z czarnymi uchwytami

Prosta forma i wyrazistość dekoru – sprawdzony duet na długie lata

W meblach, które mają nam posłużyć przez wiele sezonów i nie wyjść z mody, ważna jest ich forma. Proste, geometryczne kształty sprawdzą się zawsze, ponieważ niezależnie od zmiany koncepcji będą pasować do aranżacji. Gdy znudzi nam się dotychczasowy wystrój, mając proste w formie meble, wystarczy zmiana dodatków, kolorów ścian, zasłon czy wymiana sofy, by bez problemu nadać pomieszczeniu nowy styl i charakter.

Producenci oferują dziś mnóstwo mebli w drewnopodobnych barwach, od ciepłych, jasnych, po chłodne i ciemne. Jest w czym wybierać! Uwagę wielu osób zwracają dekory z wyraźnym rysunkiem usłojenie, które podkreśla charakter i surowość mebli. Komody, witryny czy stoły wykonane w takiej okleinie prezentują się dostojnie i elegancko.

Meble z wyraźnym rysunkiem słojów i struktury drewna

Meble z wyraźnym rysunkiem słojów i struktury drewna – kolekcja JOADAKIS w dekorze Dąb Catania

Dekory o barwie drewna wciąż na topie

Nie sposób w kilku zdaniach wymienić wszystkie zalety mebli w dekorach inspirowanych naturą. Pomimo upływu lat wciąż są silną konkurencją dla nowoczesnych połyskujących bieli i matowych pasteli, i nic nie wskazuje na to, że coś w tym względzie miałoby się zmienić. Wciąż inspirują i dają pole do popisu do tworzenia nietuzinkowych aranżacji zarówno projektantom wnętrz, jak i wszystkim osobom urządzającym swoje małe i duże przestrzenie.

ciekawa aranżacja salonu

Aranżacje nawiązujące do natury cały czas są bardzo pożądane i poszukiwane – kolekcja HAVANNA od FORTE

Wybrane meble FORTE teraz z rabatem do -30%

Powyższe kolekcje inspirowane naturą oraz wybrane, inne meble FORTE kupisz teraz z rabatem! Sprawdź szczegóły promocji pod tym linkiem: https://www.forte.com.pl/promocje.

Informacje zawarte w artykule nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i są publikowane wyłącznie w celach informacyjnych. Ze względów technologicznych, widoczne na wyświetlaczach urządzeń i na wydrukach kolory mebli oraz artykułów dekoracyjnych mogą różnić się od rzeczywistych.