Jak przeprowadzić wymianę instalacji elektrycznej?

0
1287
wymiana całej instalacji elektryk poznań

Co jakiś czas należy modernizować instalację elektryczną chociażby po to, aby nie narażać siebie oraz mieszkańców na niebezpieczeństwo. Stara instalacja może cechować się zbyt małą wydajnością oraz przepustowością. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie – czym powinna się cechować bezpieczna instalacja?

Przede wszystkim nie może ona narażać na porażenie prądem elektrycznym. Powinniśmy zbadać także odporność na przepięcia.

Trudno nawet pomyśleć, że w domu znajduje się przestarzała instalacja sanitarna. Warto zwrócić na nie uwagę także latem, gdzie bardzo łatwo o przegrzanie. Zaniedbanie tego stanu przewodów może prowadzić nawet do pożaru. Warto pamiętać o wytrzymałości na prąd zwarciowy oraz przeciążeniowy.

Wybierz certyfikowanego elektryka, który może zainstalować nowy system elektryczny

Zanim zaczniesz wymieniać istniejący system elektryczny, skontaktuj się z certyfikowanym elektrykiem, który pomoże Ci zaplanować nowy system i wykonać pracę prawidłowo. Będą znać wszystkie lokalne kody, które mogą wpływać na instalację i wszelkie względy bezpieczeństwa, które należy pamiętać podczas procesu. Upewnij się, że sprawdzą twoje obecne okablowanie przed rozpoczęciem, aby mogli zapewnić, że wszystko jest zgodne z kodem.

Upewnij się, że wyłączniki nadal działają prawidłowo

Rozważając wymianę instalacji elektrycznej, nie zapominaj o wyłącznikach! Wiele razy, gdy pojawia się problem z zasilaniem w domu lub budynku biurowym, przyczyną może być coś złego w wyłącznikach. Upewnij się, że wszystkie twoje działają prawidłowo, zanim zdecydujesz się na nowy system lub jakąkolwiek inną formę poważnej naprawy.

Zainstaluj przewody dla dodatkowych urządzeń

Jeśli szukasz, aby uaktualnić żadnych istniejących urządzeń w przestrzeni, takich jak klimatyzatory lub grzejniki przestrzeni, teraz byłby idealny czas dla elektryka, aby zainstalować nowe okablowanie dla tych elementów przed dostaniem się do innych części wymiany istniejącego systemu elektrycznego.

W ten sposób nie będziesz miał żadnych niespodzianek później w dół linii, jeśli coś nie działa, ponieważ jego okablowanie nie zostało zainstalowane prawidłowo.

Do czego może prowadzić brak wymiany instalacji w bardzo starym budynku?

Z pewnością do pożarów, które zostały wcześniej wymienione. Nieszczelność przewodów prowadzi także do porażenia prądem a jednocześnie stanowi zagrożenie dla życia człowieka. Wymiana starej instalacji elektrycznej daje zdecydowanie niższe prawdopodobieństwo, że komuś stanie się jakaś krzywda.

Z czego wynikają śmiertelne przypadki w statystykach? Z pewnością właśnie z braku ostrożności oraz wadliwej instalacji. Naprawdę trudno sobie wyobrazić, że niektóre instalacje mają nawet 30 lat. Jeśli decydujemy się mieszkać w takich warunkach z pewnością nie jesteśmy ostrożni.

wymiana instalacji dobry elektryk

Wymiana instalacji elektrycznej a dzisiejsze standardy

Przy dzisiejszych standardach stara instalacja po prostu nie sprawdza się większości urządzeń i pobiera dużo prądu. Trudno dziś sobie wyobrazić życie pozbawione prądu, podczas gdy coraz więcej urządzeń zasila prąd. Tak czy inaczej stare instalacje nie spełniają standardów bezpieczeństwa.

Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana instalacji na całkowicie nową wraz z nowoczesną rozdzielnią. Można o tym pomyśleć chociażby podczas remontu. Wymieniając praktycznie wszystko w całym domu nie możemy zostawić starej rozdzielnicy. Pretekst naprawdę dobry, już nie nie trzeba będzie się martwić o bezpieczeństwo w domu.