Wymiana starych instalacji elektrycznych pierwszym krokiem do remontu

0
677

Jeżeli kupiłeś stary dom lub mieszkanie, remont bezwzględnie zacznij od wymiany starych instalacji elektrycznych.

Rynek nieruchomości kwitnie, budują się nowe domy i mieszkania, ale często ceny nas kuszą i decydujemy się na zakup domu starego do remontu. Zaczynając planowanie przebudowy takiego budynku musimy zacząć od wymiany starych instalacji elektrycznych.

To warunek konieczny i niezbędny. Wymiana starych instalacji elektrycznych wiąże się z bezpieczeństwem, gdyż według współczesnych norm nie spełniają one wymagań, grożą porażeniem lub pożarem. Również nie mają takiej mocy przerobowej aby udźwignąć wszystkie nowoczesne urządzenia elektryczne.Ocenę instalacji należy zlecić fachowcowi czyli elektrykowi z uprawnieniami. Oceni on czy należy dokonać wymiany starych instalacji elektrycznych, sprawdzając: stan przewodów, tzw. korków czyli tablicę rozdzielczą, puszki przyłączeniowe itd.

Nie tylko instalacje w starych domach czy mieszkaniach wymagają wymiany

To wszystko zależy jak w budowli była zaprojektowana struktura elektryczna. Wymiana starych instalacji elektrycznych raczej na pewno będzie potrzebna w instalacjach, które mają ponad 20 lat. Czasami po ocenie fachowca, może okazać się, że wymiana starych instalacji elektrycznych nie jest konieczna w całości.

Wymaga jedynie modernizacji i wymianie niektórych elementów. Np. uszkodzonych nadtopionych gniazdek, wyłączników, czy starych topikowych bezpieczników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here