Jak dobrze wybrać zestaw garnków dla domu?

0
941
jakie garnki do genialnego domu?

Garnki to bez wątpienia produkt, który używany jest niemal w każdym domu. Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez obecności przynajmniej kilku garnków. Często bywa tak, że garnki kupowane są pojedynczo i każdy garnek jest inny, a następnie pojawia się problem z ich przechowywaniem, gdyż nie są do siebie dostosowane. Dobrym pomysłem jest kupowanie zestawów garnków. Dlaczego jest to rozwiązanie lepsze niż kupowanie ich pojedynczo? O tym kilka słów poniżej.

Przechowywanie i estetyka

Zestaw garnków najczęściej zaprojektowany jest w sposób ułatwiający ich przechowywanie. Bez problemu można włożyć jeden garnek w drugi, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca w momencie, gdy nie są używane. Dodatkowo zestaw garnków prezentuje się dużo bardziej estetycznie, co jest ważne, zwłaszcza w momencie przyjmowania gości lub kiedy trzeba gotować na otwartej przestrzeni, np. w aneksie połączonym z salonem.

Najważniejsze elementy w jednym zestawie

Decydując się na zakup zestawy garnków można mieć niemal pewność, że będzie on zawierał najważniejsze i najbardziej potrzebne elementy. Kompletując garnki samodzielnie może zdarzyć się, że coś zostanie pominięte lub coś się niepotrzebnie powtórzy. Zestawy garnków, mimo że mogą się od siebie znacząco różnić, zazwyczaj skompletowane są tak, aby zawierały najczęściej używane elementy.

Komplety garnków mogą zawierać od kilku do kilkunastu elementów. W skład takiego kompletu wchodzą garnki o różnej średnicy, zależnie od zestawu – od 16 cm, nawet do 24 cm. Można spotkać także komplety, które zawierają garnki o średnicy powyżej 30 cm, ale są one przeznaczone do placówek gastronomicznych, takich jak restauracje czy stołówki.

Jaki zestaw wybrać?

Stojąc przed zakupem garnków często pojawia się pytanie jaki zestaw garnków wybrać. Warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest to dla jak dużej liczby osób trzeba będzie gotować w tych garnkach. Jeżeli posiłki najczęściej przygotowywane są dla jednej lub dwóch osób, nie ma sensu zaopatrywać się w duże zestawy garnków. W takiej sytuacji najczęściej wystarczą najprostsze zestawy składające się z nawet 3 garnków i pokrywek. Taka ilość jest wystarczająca do ugotowania obiadu dla dwóch osób. Jeżeli rodzina jest bardziej liczna, warto spojrzeć na bardziej rozbudowane zestawy, a przede wszystkich na większe średnice garnków. Dobrze jest też zwrócić uwagę czy garnki można myć w zmywarce, jeżeli większość naczyń jest mytych w ten sposób.

Podsumowując, stojąc przed zakupem garnków warto zwrócić uwagę na zestawy garnków. To rozwiązanie, które ułatwi przechowywanie garnków, a także pozwoli zaoszczędzić czas na poszukiwania pojedynczych produktów oraz pieniądze, gdyż zestawy są z reguły dużo bardziej opłacalne niż pojedyncze artykuły.