Żarówki LED – Czym różnią się od innych źródeł światła?

0
1043
żarówki led najlepsze

Żarówki LED różnią się kilkoma cechami od kompaktowych żarówek i oświetlenia fluorescencyjnego. Kiedy są dobrze zaprojektowane, oświetlenie LED może być bardziej efektywne, uniwersalne i trwałe.

Produkty oświetleniowe LED używają diod i bardzo sprawnie wytwarzają światło. Prąd elektryczny przechodzi przez materiał półprzewodnikowy, który oświetla małe diody LED. Wytwarzane w procesie ciepło jest wchłaniane do radiatora. Żarówki wytwarzają światło za pomocą ogrzewania metalowych włókien, aż staną się one “białe” – żarzące się. W rezultacie, żarówki uwalniają 90% swojej energii w postaci ciepła.

Oświetlenie LED – Fantazyjne kształty

Dioda LED, to urządzenia półprzewodnikowe, które emituje światło widzialne, gdy przepływa przez nie prąd elektryczny. Diody LED mają różne typy: Solid State Lighting (SSL), diody elektroluminescencyjne (OLED) i polimery emitujące światło (Leps).

Najpopularniejsze kolory oświetlenia LED

Najpopularniejsze kolory oświetlenia to pomarańczowy, czerwony, zielony i niebieski. W rzeczywistości nie ma czegoś takiego jak “biały” LED. Uzyskanie białego światła do oświetlenia naszych domów i biur, wymaga mieszania kolorów lub pokrycia materiałem luminoforu, który przekształca barw światła. Luminofor jest to żółty materiał, który można zobaczyć na niektórych produktach LED. Kolorowe diody są szeroko stosowane jako światła nawigacyjne, sygnalizacyjne oraz do przycisków zasilania w komputerze.

Diody LED są małe i zapewniają wyjątkowe możliwości projektowe. Niektóre rozwiązania mogą przypominać wygląd znanych żarówek, a niektóre w ogóle nie są do nich podobne. Niektóre oprawy oświetleniowe LED mogą mieć wbudowane diody LED jako źródło światła stałego.

Oprawy oświetleniowe LED

Diody LED są “kierunkowymi” źródła światła, co oznacza, że ​​emitują światło w określonym kierunku, w przeciwieństwie do żarówek i świetlówek kompaktowych, które emitują światło i ciepło we wszystkich kierunkach. Z tego powodu, światła LED są bardziej skuteczne od tradycyjnych rozwiązań i sprawdzają się w wielu zastosowaniach.

ENERGY STAR
Żarówki diodowe LED, które uzyskały oznaczenie ENERGY STAR są objęte wieloma wymaganiami. Żarówki LED, które nie kwalifikują się do ENERGY STAR nie mogą rozpowszechniać światła we wszystkich kierunkach, a ich oświetlenie może być niesatysfakcjonujące w lampkach biurowych.

Dlaczego warto wybrać produkty oświetleniowe LED z certyfikatem ENERGY STAR?
Istnieje wiele możliwości oświetlenia dostępnego na sklepowych półkach, wybór jest większy niż kiedykolwiek wcześniej. Poszukaj etykiety ENERGY STAR. ENERGY STAR to wysoka jakość i wydajność. Wszystkie produkty są poddawane losowym testom w celu zapewnienia, że ​​nadal spełniają wymagania programu ENERGY STAR.