Jak odnowić łazienkę, żeby była piękna i funkcjonalna?

0
955
bardzo ładna łazienka w domu

Łazienka to miejsce, które służy wielu zadaniom, jednak ze względu na to, że czasem panuje tu wilgoć, a innym razem wnętrze wypełnia para woda, dość szybko ulega zużyciu. Zobacz co zrobić, aby szybko i efektownie ją odświeżyć, by na nowo stała się atrakcyjną przestrzenią.

Postaw na nowe meble i akcesoria

Najszybszym sposobem na wprowadzenie zmian w łazience jest wymiana mebli. Genialnym pomysłem szczególnie w przypadku niedużych pomieszczeń jest stworzenie zabudowy, dzięki czemu ukryjemy wszelkie kosmetyki i środki czystości. Istotna jest także funkcjonalność! Tą pomogą poprawić wygodne, a zarazem estetyczne półki do łazienki, które można powiesić na drzwiach kabiny prysznicowej lub skrzydle wejściowym, dzięki czemu będziemy mieli najpotrzebniejsze produkty zawsze pod ręką.

Można również sięgnąć po całkiem nowe, odmienne wizualnie od dotychczasowych akcesoria i położyć je na stojące we wnętrzu półki do łazienki. Jeśli do tej pory korzystaliśmy z gadżetów w odcieniu kafli, teraz możemy zadziałać na zasadzie kontrastu. Aby unowocześnić aranżację, można postawić na wiklinowe koszyki, do których wrzucimy podręczne artykuły lub wybrać dekoracje stylizowane na drewno, co doda wnętrzu nieco przytulności.

Z kolei, aby tchnąć w nią nieco luksusu – postawić na detale takie jak błyszczące pojemniki na mydło, czy kubki na szczoteczki z marmurowym printem. Chyba że zależy nam na poczuciu surowości loftów – to znak, że czas skorzystać z gadżetów betonowych. Bez względu na dominujący styl półki do łazienki będą się znacznie lepiej prezentować, jeśli ulokujemy na nich zapachowe świece, które pomogą w wykreowaniu nastroju podczas upragnionej kąpieli.

Inne sposoby na odnowienie łazienki

Kolejnym patentem na nadanie łazience nowego życia jest jej przemalowanie. Poza odświeżeniem ścian, czy sufitu przy pomocy specjalnych emulsji odpornych na działanie wody, takich jak farby lateksowe lub ceramiczne, można również postawić na zmianę odcienia płytek! W tym celu przydadzą się specjalistyczne produkty renowacyjne, które po uprzednim przygotowaniu podłoża na stałe zmienią odcień pierwotnej powierzchni. Z pomocą tego typu farb można odnowić nie tylko ściany, ale także wpłynąć na kolorystykę podłóg, co pozwoli na diametralną zmianę stylu pomieszczania. Wszystko to stosunkowo niskim kosztem i bez uciążliwego kucia, ani innych czasochłonnych prac.

W łazience nie może zabraknąć także lustra! Nie tylko będzie ono przydatnym akcentem, ale ulokowane w odpowiednim miejscu sprawi, że przestrzeń będzie sprawiać wrażenie nieco większej i atrakcyjniejszej.