Rejestratory do kamer IP – jak wybrać najlepsze?

0
833
kamery ip monitoring genialny dom

Profesjonalne systemy monitoringu wizyjnego umożliwiają całodobowy podgląd na żywo oraz rejestrację obrazu, a ich centralnym punktem są rejestratory do kamer IP. Jak wybrać najlepsze? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Co to jest rejestrator IP do kamer monitoringu?

Osoby poszukujące nowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa mienia często pytają, co to jest rejestrator IP do kamer monitoringu. Urządzenie stanowi centralny element nowoczesnego systemu nadzoru wizyjnego, do którego podłączone są kamery IP oraz dysk twardy, na którym rejestrowany jest archiwalny obraz. Sprzęt umożliwia ponadto zdalny podgląd na żywo oraz konfigurację poprzez oprogramowanie komputerowe, interfejs web albo aplikację na smartfona. Można do niego również podłączyć monitor, który bezpośrednio wyświetla transmisję video.

Jak wybrać najlepsze rejestratory do kamer IP? Na co zwrócić uwagę?

Nie ulega wątpliwości, że współczesne systemy monitorujące pozytywnie wpływają na poziom bezpieczeństwa ludzi i mienia. Sercem instalacji jest zwykle specjalny rekorder rejestrujący obraz. Jak wybrać najlepsze rejestratory do kamer IP? Na co zwrócić uwagę?

 • Ilość urządzeń końcowych – liczba kamer determinuje wybór urządzenia o określonej ilości kanałów. Na rynku są dostępne nieskomplikowane rozwiązania kilkukanałowe, jak również sprzęt o 64, 128 czy nawet 256 kanałach video.
 • Rozdzielczość rejestracji – maksymalna dokładność, z jaką nagrywany jest obraz, wpływa na szczegółowość wideo. W zależności od powierzchni monitorowanej przez kamery IP oraz naszych potrzeb należy dobrać odpowiedni sprzęt.
 • Obsługa HDD – rejestratory IP mogą różnić się ilością obsługiwanych dysków twardych oraz ich pojemnością i standardem podłączenia (interfejsy SATA). Im więcej kamer oraz im bardziej szczegółowy obraz, tym pojemniejsze dyski będą potrzebne.
 • Kompresja obrazu – nader ważnym aspektem jest standard, w jakim kompresowany jest sygnał video. Wpływa to zarówno na zmniejszenie miejsca potrzebnego do archiwizacji obrazu na dysku twardym, jak i mniejsze obciążenie łącza przy podglądzie zdalnym.
 • Dodatkowe funkcje – droższe modele rejestratorów do kamer IP są zwykle wyposażone w zaawansowane technologicznie rozwiązani, takie jak inteligentna analiza obrazu VCA. Umożliwiają one analizowanie video w czasie rzeczywistym i powiadamianie o incydentach.

Niektóre urządzenia pozwalają także na bezpośrednie podłączenie modemu 3G/LTE poprzez port USB. Wartą wspomnienia funkcją jest także liczenie osób, tworzenie map ciepła czy detekcja twarzy osób rejestrowanych przez system monitoringu wizyjnego.

Jakie są zalety i zastosowania rejestratorów do kamer monitoringu IP?

Dostępne na rynku rekordery video do sieci komputerowych to sprzęt, którego wybór niesie za sobą szereg wymiernych korzyści. Jakie są zalety i zastosowania rejestratorów do kamer monitoringu IP?

 • Możliwość łatwej i szybkiej konfiguracji oraz duża skalowalność systemów.
 • Opcja integracji z kamerami AHD oraz wykorzystanie istniejącej sieci LAN i WLAN.
 • Niezawodność i całodobowa rejestracja obrazu wysokiej jakości na dysku twardym HDD.
 • Dostęp do zaawansowanych rozwiązań inteligentnej analizy video w czasie rzeczywistym.
 • Zasilanie bez dodatkowego okablowania, dzięki technologii PoE – Power over Ethernet.
 • Integracja z systemami alarmowymi, przeciwpożarowymi oraz kontroli dostępu.
 • Automatyczne powiadamianie o incydentach poprzez e-mail.

Urządzenia rejestrujące w technologii IP znajdują zastosowanie w szeregu aplikacji. Można jest spotkać w systemach monitoringu wizyjnego w domach jednorodzinnych, zakładach przemysłowych oraz obiektach biurowych i użytkowych.

Wybierz profesjonalne rejestratory do kamer IP!

Skuteczne zabezpieczenie mienia i ochrona osób wymagają stosowania niezawodnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Jeżeli szukasz nowoczesnych komponentów do systemów zdalnego nadzoru, to wybierz profesjonalne rejestratory do kamer IP z oferty sklepu EC System! Specjaliści pomogą Ci w doborze elementów instalacji monitoringu, dopasowanych do Twoich potrzeb.