Kominki elektryczne – dlaczego warto na nie zwrócić uwagę?

0
875
xdcd

Dla wielu właścicieli domów tradycyjne kominki są zbyt pracochłonne, niechlujne i kosztowne. Na szczęście kominki elektryczne stanowią atrakcyjną i łatwą w obsłudze alternatywę. Są one również niezwykle wygodne w użyciu – nie wymagają wentylacji ani komina, szybko się nagrzewają i są łatwe w instalacji.

Kominki elektryczne można podłączyć do dowolnego gniazdka i zamontować na ścianie lub umieścić w istniejącej przestrzeni kominkowej. W ten sposób można cieszyć się wszystkimi zaletami tradycyjnego kominka na drewno za ułamek kosztów i w krótkim czasie.

Przyjazne dla środowiska źródło ciepła

Kominki elektryczne nie emitują dwutlenku węgla, co czyni je lepszymi dla środowiska niż inne źródła ogrzewania, takie jak piece opalane drewnem, które uwalniają cząsteczki dymu zanieczyszczające powietrze. Jeśli szukasz energooszczędnego rozwiązania, kominek elektryczny może być tym, czego potrzebujesz.

Regulowane ustawienia ciepła

Większość kominków elektrycznych posiada regulowane ustawienia ciepła, więc możesz wybrać, ile ciepła chcesz w każdym pomieszczeniu, w którym zainstalowałeś jedną z tych jednostek. Możesz nawet zmniejszyć swoją zależność od innych systemów ogrzewania domu za pomocą jednego z tych fantastycznych urządzeń, ponieważ zapewniają one zarówno atrakcyjność wizualną i wygodę, jeśli chodzi o kontrolę temperatury.

Ekonomiczna opcja grzewcza

Kominki elektryczne są opłacalne w porównaniu z odmianami gazowymi lub opalanymi drewnem ze względu na niskie koszty paliwa, a ponieważ nie wymagają prac renowacyjnych, jak wiele tradycyjnych modeli, pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze na instalacji, a także koszty konserwacji w czasie.

Dodatkowe źródło ogrzewania

Kominki elektryczne są doskonałym uzupełnieniem ogrzewania w mieszkaniach lub mniejszych pomieszczeniach, gdzie nie ma dostępu do centralnego ogrzewania lub podczas mroźnych zimowych miesięcy, kiedy inne systemy ogrzewania domu nie są już wystarczające. Są one również idealne na patio, gdzie nie ma dostępu do linii gazu ziemnego, ale gdzie potrzeba więcej ciepła podczas chłodniejszych dni i nocy.

Przykłady kominków elektrycznych dostępnych na rynku:

Kominki Rome – inspiracja Rzymem

Charakterystyczną cechą kominka to ciemnobrązowa obudowa fornirowana naturalnym drewnem, jak i front, który jest ozdobiony subtelnym ornamentem – wstęgą materiału, a jego boki dekorują płaskorzeźby w kształcie antycznych pilastrów, bądź półkolumn. Tak duże bogactwo dekoracyjne idzie tutaj w parze z wygodnym użytkowaniem, a ponadto posiada on realistyczny efekt płomienia wraz z paleniskiem, które jest imitacją palących się polan.

Znajdziemy tutaj termowentylator – moc to 1,2 kW. Płomienie oraz grzanie to funkcje, które mogą działać niezależnie od siebie, toteż o letniej porze możemy uniknąć dodatkowego podgrzania pomieszczenia. Będziemy mogli regulować temperaturę w niewidoczny sposób, gdyż elementy do regulacji znajdują się za ruchomym panelem maskującym, dzięki czemu kominek nie jest przez nie oszpecony.

Narożnikowe Kominki Verona – romantyczny nastrój

Kominek ten jest marki Optiflame o eleganckiej obudowie fornirowanej orzechowym drewnem, posiada dekorację w postaci prostego, geometrycznego reliefu. Dzięki zastosowaniu panelu wewnętrznego, jako imitacji marmuru, uzyskuje się ciekawy kontrast, a także efekt rozświetlenia frontu kominka. Projekt tego kominka ma przeznaczenie do narożnej części pomieszczenia, co daje dużą oszczędność powierzchni, co pozwala na jego umiejscowienie nawet w niedużym wnętrzu.