Pogotowie i usługi elektryczne

0
470
electrician

Usługi Elektryczne

Często okazuje się, że usługi elektryczne wykonywane są na bardzo zróżnicowanym poziomie. Jedni fachowcy robią je bardzo dobrze, a drudzy niekoniecznie. Kiedy zorientują się, że popełnili błąd, próbują go zamaskować. Klienci jako osoby nie znające się na tym fachu często nie zauważają tych błędów i kiedy dojdzie do awarii, nieświadomi niczego wzywają tego samego fachowca, który ma możliwość naprawienia swojego błędu.

Jeżeli o błędy chodzi, to najczęściej spotykanymi jest na pewno złe rozmieszczenie gniazd i światła. Osoba, która wprowadza się do domu nie zdaje sobie z tego błędu sprawy. Dopiero, kiedy okazuje się, że nie ma do czego podłączyć swoich sprzętów, albo, że w jej kuchni jest ciemno, domyśla się, że elektryk popełnił błąd.

Pogotowie Elektryczne

Zdarza się, że podczas burzy nagle w naszym domu gaśnie światło. Jest to sytuacja o tyle normalna, jeżeli nasi sąsiedzi również borykają się z tym samym problemem. Jeżeli jednak tak nie jest, nie pozostaje nam nic innego jak wezwać szybko pogotowie elektryczne, które ustali przyczyny awarii.

Często awaria zdarza się z powodu błędów, jakie zostały popełnione na etapie projektowania i wykonania całej instalacji elektrycznej w budynku. Jeżeli projektant nie uwzględnił uziemienia w naszej instalacji, możemy oczekiwać, że pogotowie elektryczne będzie w naszym domu gościć bardzo często.

Dlaczego? Ponieważ wystarczy burza. Pioruny będą leciały do naszego nieuziemionego domu jeden za drugim.

W związku z tym nie tylko nie będziemy mieć prądu, ale nasza instalacja będzie narażona na całkowite spalenie. Mało tego, musimy liczyć się również ze spaleniem wszystkich sprzętów, które posiadamy w domu. Dlatego tak ważne jest, aby pogotowie elektryczne sprawdziło na samym początku, czy posiadamy uziemienie czy też nie.

Jeżeli nie, konieczna będzie jego instalacja, która pozwoli zapobiec kolejnym awariom. Dzięki niej nie tylko nasz dom, ale również my sami będziemy bezpieczni, przynajmniej tak będziemy się czuć.