Prosty system alarmowy do domu

0
913
system alarmowy prosty poznan

Chcąc się czuć bezpiecznie warto zainwestować w prosty system alarmowy do domu. Jednak zanim podejmie się decyzję o wyborze konkretnego modelu warto wiedzieć z czego jest on zbudowany.

Części składowe prostego systemu alarmowego do domu

1. Centrala alarmowa – Jest to mózg całego systemu. Ten element zasadniczo powinien być bez obsługowy poza regularnymi konserwacjami. Najczęściej jest to zwykła metalowa puszka, którym niczym się nie wyróżnia. Zajmuje się ona sterowaniem pozostałymi elementami systemu.
2. Czujniki ruchu – Zwykle montuje się jeden w każdym pomieszczeniu i korytarzach. Ich zadaniem jest wykrywanie ruchu, którego nie powinno być w tych miejscach.
3. Klawiatura sterująca – inaczej nazywana jest manipulatorem kodowym. Jego zadaniem jest umożliwienie uzbrojenia alarmu, odczytania kodów błędów oraz przeglądanie alarmów. Najczęściej wyposażona jest w klawiaturę numeryczną oraz specjalny wyświetlacz LED.
4. Sygnalizator akustyczny wewnętrzny i zewnętrzny – W momencie uruchomienia się alarmu generuje bardzo głośne dźwięki, które mają za zadanie powiadomić każdego o problemie. Powinien znajdować w miejscu niedostępnym dla włamywaczy.
5. Dialer telefoniczny, który w momencie uruchomienia alarmu wysyła zawiadomienie do ochrony.

prosty system alarmowy poznań

Jak widać prosty system alarmowy do domu składa się z wielu różnych elementów.