Instalacje podwieszane w domach – co warto wiedzieć?

0
551
instalacje podwieszane

Instalacje podwieszane w domach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku. Na szczęście producenci oferują wiele różnych materiałów i narzędzi, które pozwalają sprawnie wykonać daną pracę. W wielu przypadkach niezbędne są specjalne pręty gwintowane. Przyjrzyjmy się bliżej tym produktom, tak aby doskonale spełniały swoje zadania. Co trzeba wiedzieć o instalacjach podwieszanych? Kiedy postawić na sufit podwieszany? Jakie możliwości dają pręty gwintowane?

Sufit podwieszany

Sufity podwieszane są spotykane w wielu polskich domach. Jeśli zdecydujemy się na taką opcję, trzeba mieć na uwadze wysokość pomieszczenia. Zalecane jest, aby wnętrze nie było mniejsze niż 2,8 m. W przeciwnym razie można przytłoczyć otoczenie i je optycznie pomniejszyć. Co ciekawe, w podłużnych i mniejszych pomieszczeniach chętnie stosuje się jednopoziomowy stelaż. Jest on mocowany na krótkich łącznikach, dlatego można sprawnie ukryć instalację i jedynie minimalnie obniżyć wysokość naszych ścian. Pewnym minusem jest tutaj niewielka ilość miejsca między stropem i sufitem. To sprawia, że możemy wewnątrz umieścić tylko przewody elektryczne.

W przypadku wyższych pomieszczeń, które pragniemy wyciszyć i ocieplić, można wybrać stelaż jednopoziomowy krzyżowy. Okazuje się, że taki rodzaj sufitu podwiesimy na wysokości od 15 do 150 cm. Istotne jest to, że główne profile rozstawiamy co 120 cm, a profile nośne co 40 cm. W efekcie można zachować więcej miejsca, dzięki czemu zastosujemy izolację z wełny mineralnej. Nie zapominajmy o stelażu krzyżowym dwupoziomowym, który zajmuje najwięcej miejsca. Jest on polecany głównie do wysokich wnętrza. Montaż odbywa się na specjalnych hakach wraz z profilami głównymi, ułożonymi w jednym kierunku oraz z profilami nośnymi. Istotne jest to, że taki sufit podwiesimy na maksymalną wysokość 150 cm – z powodzeniem ukryjemy izolację i elementy instalacji.

Niezawodne pręty gwintowane

Na uznanie zasługują pręty gwintowane Din 975które są dostępne w różnych klasach wytrzymałości. Do czego służą te produkty? Są wykorzystywane głównie w różnych konstrukcjach i pozwalają silnie zespolić dane części. Mają na celu połączyć konstrukcje stalowe, drewniane lub pozwalają na kotwienie w betonie. Użytkownicy doceniają fakt, że niezawodne pręty gwintowane zapewniają mocne i wytrzymałe łączenie. Z powodzeniem zastosujemy je w pracach wykończeniowych i budowlanych.

Wykorzystanie prętów gwintowanych wiąże się także z łączeniem konstrukcji, które oparte są o szalunek. Przydają się przy montażu więźby dachowej, do podwieszania sufitów, jak i w instalacjach elektrycznych lub wentylacyjnych. Nie bez znaczenia jest fakt, że pręty gwintowane Din 975 są nieocenione podczas kotwienia elementów z użyciem kotew chemicznych.

Szeroka oferta przydatnych produktów

Poszukując prętów gwintowanych i innych niezbędnych produktów do instalacji podwieszanej, warto mieć na uwadze hurtownię metalową Alamet. Znajdziemy tutaj między innymi zamocowania, śruby, wkręty, podkładki, akcesoria linowe i wiele innych. Możemy liczyć na doskonałą jakość i atrakcyjne ceny. Hurtownia posiada doświadczenie i wiedzę, dlatego służy pomocą na każdym etapie korzystania z oferty. Klient może bez wychodzenia z domu zamówić potrzebne części i akcesoria do instalacji podwieszanych.

Jak widać, instalacje podwieszane w naszych domach prezentują się estetycznie i mają szerokie grono zwolenników. Najbardziej ceniony jest sufit podwieszany, który zazwyczaj jest montowany przez specjalistów. Jeśli poszukujemy niezbędnych akcesoriów, nie zapominajmy o prętach gwintowanych. To solidne rozwiązania, które pozwalają usprawnić pracę i dokładnie wykonać swoje zadania. W hurtowni metalowej znajdziesz wszystko to, czego potrzebujemy podczas wykańczania wnętrz.